Izolacje wewnętrzne

Izolacja natryskowa, izolacja przechowalni

Poddasza użytkowe, strychy, domy w konstrukcji szkieletowej (kanadyjskie).
Izolacja posadzek (podłóg), fundamentów. Budownictwo jedno i wielorodzinne.

Natrysk pianek poliuretanowych to technika nanoszenia warstw izolacji bezpośrednio na powierzchni izolowanego obiektu (izolacja natryskowa). Natrysk wykonuje się przy pomocy odpowiednich maszyn wysokociśnieniowych dozujących komponenty w stosunku 1:1 objętościowo, umożliwiających dobre wymieszanie dwóch składników systemu poliuretanowego i prawidłowe natryśnięcie kolejnych warstw izolacji.

Izolowanie metodą natrysku jest bardzo wygodnym i skutecznym sposobem izolacji termicznej budynków nie wymagającym stosowania mocowań warstwy izolacyjnej.
Jest doskonałym sposobem na ocieplenie takich obiektów budowlanych jak:

 • hangar, wiata, blaszak
 • hala o dowolnej konstrukcji, hale produkcyjne
 • hala łukowa
 • budynki inwentarskie (kurniki, chlewnie, gęsiarnie, obory)
 • chłodnie i przechowalnie warzyw i owoców
 • magazyny i zbiorniki magazynujące, cysterny, kadzie
 • domki kanadyjskie i izolacja poddasza (konstrukcje szkieletowe)

Darmowa wycena

Dowiedz się, jaki będzie koszt izolacji Twojego domu

Oblicz koszty

Masz pytania lub wątpliwości?

Zadzwoń do nas w celu uzyskania profesjonalnej porady!

+48 604-489-255

Natryśnięta pianka natychmiast pęcznieje i utwardza się ściśle przylegając do podłoża i wchodząc we wszystkie szczeliny, przy czym nie ulega zjawisku osuwania się/filcowania. Dodatkowo wzmacnia sztywność konstrukcji szkieletowej i stanowi wygłuszenie.

Pianka PUR ma dużą ilość zamkniętych komórek, co oznacza, że nie nasiąka wodą i stanowi świetną izolację cieplną.

Kolejną zaletą jest to, że nie ma potrzeby stosowania folii izolacyjnych, gdyż nie występuje tu zjawisko wkraplania się wody - termo- i hydroizolacja następuje podczas jednego procesu aplikacji. Dzięki tej technologii uzyskuje się wymagany współczynnik izolacji cieplnej (k) przy minimalnej grubości warstwy izolacyjnej, co oznacza oszczędność przestrzeni. Niewielka grubość warstwy izolacyjnej daje znaczną oszczędność przestrzeni i ilości materiałów oraz obniżenie kosztów budowy.

Piankę nakłada się warstwowo pomiędzy elementami konstrukcji szkieletowej, aby wszystkie elementy zostały uszczelnione - dotyczy to szczególnie połączeń (ścian) murłaty z konstrukcją dachu i wszelkich załamań dachowych.

Współczynnik przewodnictwa cieplnego pianki PUR wynosi 0,020-0,023 W/(m2*K), zaś wełny mineralnej - 0,034-0,040 W/(m2*K). Przykładowo warstwa grubości 5 cm pianki PUR odpowiada 9 cm wełny mineralnej (pianka o gęstości 35 kg/m3).

Wykonanie izolacji natryskowej termo-akustycznej poddasza użytkowego budynku:
Przykładowe rozwiązanie
Średnia grubość powłoki 15 cm proponowane rozwiązanie:

 • natrysk powłoki PUR o średniej grubości 10 cm - gęstość objętościowa 35 kg/m3 (powyżej 3 cm grubości doskonała powłoka hydroizolacyjna, 90% zamkniętych komórek - termo- i hydroizolacja następuje podczas jednego procesu aplikacji), natrysk I warstwy od strony zimnej dachu
 • natrysk powłoki PUR o średniej grubości około 5 cm - gęstość objętościowa 12 kg/m3 - lekka piana służy głównie jako izolacja akustyczna

Przykładowe realizacje

Darmowa wycena

Dowiedz się, jaki będzie koszt izolacji Twojego domu

Oblicz koszty

Masz pytania lub wątpliwości?

Zadzwoń do nas w celu uzyskania profesjonalnej porady!

+48 604-489-255

Izolacja poddasza

Dobrze docieplone poddasze pozwala zaoszczędzić 30 - 40% kosztów energii wydawanej na ogrzanie budynku w okresie zimowym. (, oraz obniżyć kosztów klimatyzacji latem.)
Dobra izolacja z piany poliuretanowej zapewnia komfort termiczny latem jak i zimą, w okresie zimowym przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania. Piana poliuretanowa zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się poddasza okresie letnim, a zimą ciepło pozostaje wewnątrz pomieszczeń, nie migruje przez nieszczelną izolację w górę. Piana zapewnia ciepło zimą, a chłód latem.
Technologia natrysku piany poliuretanowej oferuje energooszczędne rozwiązanie w Twoim domu.
Dzięki firmie Purterm.pl podniesiesz sprawność energetyczną Twojego budynku i zmniejszysz koszty ogrzewania obiektu.
Komponenty pianek otwarto komórkowych cechują się bardzo niską wagą (8-12 kg/m3) posiadając dobre warunki tłumienia dźwięków oraz bardzo dobrą izolacyjność termiczną. Dzięki temu, że dobrze się rozpręża (nawet 120 krotnie) dociera do trudno dostępnych miejsc, nakłada się ją metodą natryskową bez łączeń technologicznych eliminując mostki termiczne.
Pianę można natryskiwać na pełne deskowanie, płytę OSB, MDF, membranę.

Zalety systemów natryskowych pianek poliuretanowych

 • Idealna bezspoinowa izolacja termiczna, akustyczna, wiatrochronna.
 • Jednolita warstwa bez spoin i połączeń technologicznych – szczelność warstw, dobra izolacja trudno dostępnych miejsc
 • Bardzo dobra przyczepność do powierzchni niewymagająca dodatkowego montażu – nie osuwa się, nie ulega filcowaniu
 • Dobra izolacja akustyczna podczas jednego procesu aplikacji uzyskiwana dzięki strukturze otwartych komórek pianki oraz bezzłączeniowej warstwie.
 • Szybkość aplikacji niewymagająca przechowywania materiałów zajmujących duże przestrzenie magazynowe, tak jak w przypadku wełny mineralnej lub styropianu.
 • Po przereagowaniu chemicznie obojętna trwała i  bezzapachowa – nie pyli jak wełna mineralna – dobra dla alergików  
 • Naniesiona na drewno nie powoduje gnicia i butwienia – sterylność
 • Odporna na grzyby, bakterie, gnicie 
 • Dodatkowe usztywnienie konstrukcji  szkieletowej

Posiada  atesty PZH, oraz aprobaty ITB

Przykładowe realizacje

Izolacja obiektów inwentarskich

Kurniki, obory, chlewnie, izolacje stropów i podłóg

Ten system izolacji sprawdza się zarówno w budynkach nowych jak i już istniejących. Piana bardzo dobrze przylega do wszelkiego
rodzaju powierzchni takich jak: blacha, drewno, materiały drewnopochodne, beton, pustak, papa, eternit.

Natrysk piany na blachę w celu zabezpieczenia przed korozją.

Przykładowe realizacje

Magazyn, hala łukowa, wiata, blaszak

Izolacje przeciwskropleniowe budynków, magazynów

Warstwa grubości 3-4 cm wykonana z pianki poliuretanowej metodą bezpośredniego natrysku pianki poliuretanowej skutecznie zapobiega skreplaniu się wody na dachach i ścianach zimnych budynków. Dodatkowe wzmocnienie konstrukcji szkieletowej.

Natrysk piany o grubości 5 do 7 cm stanowi nie tylko izolację przeciwskropleniową, ale także dociepleniową. Dodatkowo mamy pewność, że wszystkie elementy zostaną uszczelnione, chroniąc budynek przed korozją metalowych elementów konstrukcji.

Przykładowe realizacje izolacji

Darmowa wycena

Dowiedz się, jaki będzie koszt izolacji Twojego domu

Oblicz koszty

Masz pytania lub wątpliwości?

Zadzwoń do nas w celu uzyskania profesjonalnej porady!

+48 604-489-255

Izolacja przechowalni owoców i warzyw

Piana zapewnia gazoszczelność w komorach chłodniczych dzięki strukturze zamkniętych komórek.
Posiada atesty higieniczne PZH i aprobaty techniczne ITB.

Przykładowe realizacje

Kopuła

Unikatowy projekt "Monolithic Dome"
realizaowany w Polsce

Natrysk pianą poliuretanową kopuły o promieniu R=8 m od środka. Dom jednorodzinny, więcej na stronie www.monolithic.com.

Kopuły monolityczne wykonane są zgodnie z metodą, która wymaga nadmuchiwania "balonu" stanowiącego kształt kopuły tzw. Airform decyduje to o jej kształcie i wielkości.

Kopuła (balon) tzw. Airform jest osadzona na fundamencie betonowym w kształcie pierścienia, wzmocnionym zbrojeniem ze stali.

Następnie tak przymocowany balon jest dmuchany (stawiany) przy pomocy z wentylatorów, gdzie uzyskuje pożądany kształt. Powietrze jest przez cały czas wdmuchiwane do kopuły.

Pianka poliuretanowa jest natryskiwana od wewnątrz. Wejście do struktury kopuły odbywa się poprzez podwójne drzwi śluzy powietrznej, która utrzymuje ciśnienie powietrza wewnątrz na stałym poziomie. Piana stanowi w tym przypadku izolację termiczną, podtrzymanie konstrukcji kopuły i jest także bazą do mocowania stali zbrojeniowej.

Po natryśnięciu pianki montowana jest od środka klatka ze stali zbrojeniowej i na tak przygotowaną powierzchnie natryskiwany jest beton.

Przykładowe realizacje
Usługę izolacji natryskowej i izolację przechowalni realizujemy w takich miejscowościach jak: Pruszków, Warszawa, Legionowo, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Nadarzyn, Piaseczno i innych.

Darmowa wycena

Dowiedz się, jaki będzie koszt izolacji Twojego domu

Oblicz koszty

Masz pytania lub wątpliwości?

Zadzwoń do nas w celu uzyskania profesjonalnej porady!

+48 604-489-255